МЗТ Скопје

  во

  Тимот на МЗТ Скопје по голема драма загуби од Приморска со 78-77 во дербито во АБА2 лигата. Нашиот претставник прими кош на една секунда до крајот преку Шишко ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Падна орелото на непобедливост на МЗТ Скопје пред домашната публика во АБА 2 лигата. Вечерва го симна најдобриот тим во оваа конкуренција, Приморска, која ...
  сите 37 | | | веќе видена

  „Штрковите" го доживеаја првиот пораз на домашен терен во втората АБА лига откако вечерва Приморска со кош во последната секунда славеше во „Јане Сандански" со ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Кошаркарите на МЗТ Скопје го претрпеа првиот сезонски пораз пред своите гледачи во АБА2 лигата и тоа од лидерот во ова натпреварување, составот на Приморска. ...
  сите 42 | | | веќе видена

  МЗТ Скопје го претрпе првиот домашен пораз во АБА2 лигата сезонава откако во дерби-дуелот од регионалното натпреварување загуби на свој терен од Приморска со ...
  сите 43 | | | веќе видена