МЗТ Скопје

  во

  Kошаркарскиот клуб Блокотехна успеа, по само по две години од своето основање, да го крене првиот победнички пехар во меѓународна конкуренција, триумфирајќи во ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Работнички, МЗТ Скопје Аеродром, Блокотехна, Гостивар, Кожув, Куманово се шесте екипи кои успеаа да се изборат и продолжат борбата во Супер лигата оваа сезона. ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Домашниот кошаркарски шампионат од денеска влегува во многу поинтересна фаза преку која ќе бидат кристализирани четирите екипи кои во плеј-офот ќе се борат за ...
  сите 45 | | | веќе видена

  По само три натпревари во финалната серија, со максимални 3-0, словенечкиот тим Приморска стигна до трофејот во АБА2-лигата кој до прослави во салата „Јане ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Приморска со 3-0 го доби финалето во втората АБА лига, клубот од Словенија стигна до шампионската титула и промоција во елитата откако вечерва во Скопје го ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Кошаркарите на МЗТ Скопје третпат за неколку дена се поразени од Приморска од Словенија во финалната серија во АБА2-лигата. Овој пат во салата „Јане Сандански“ ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Кошаркарите на МЗТ Скопје третпат за неколку дена се поразени од Приморска од Словенија во финалната серија во АБА2 лигата. Овојпат во салата „Јане Сандански“ ...
  сите 22 | | | веќе видена