МЗТ Скопје

  во

  Вицешампионот на Македонија, МЗТ Скопје реши да му укаже доверба на младиот стратег Ѓорѓи Кочов па тој и во следните две сезони ќе биде на кормилото на ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Работнички, МЗТ Скопје и Црвена Ѕвезда, Перо Антиќ, Дамјан Стојановски и Ѓорѓи Чековски на професионалните профили на „Еуробаскет“ веке се ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Најголемиот европски сајт за кошарка „Евробаскет“ веќе почна да го употребува името „Северна Македонија“ за нашата земја, па така нашите кошаркари по ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Во врска со барањето на кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје Аеродром АД за промена на член од Регистрацискиот правилник во кој го пропишува бројот на странци во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Од здружението „Совест“ посочија дека на осми јуни изминале две години од издавањето на конзерваторското одобрение на кое се повикува Заводот и музеј Охрид, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Се промени националната и локалната власт, но Град Скопје продолжува со тендерите за складирање и чување модели од скулпури и спомен-обележја од проектот ...
  сите 3 | | | веќе видена