Мексико

  во

  Во видеото, од 30 секунди, е прикажан илегален мигрант од Мексико, кој двапати е депортиран од САД, а оваа година во Калифорнија е осуден на смрт за убиство на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Американски медиумски мрежи објавија видео од кампањата на претседателот Доналд Трамп, кое е оценето како расистичко, по што голем број медиуми најавија дека ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Американски медиумски мрежи објавија видео од кампањата на претседателот Доналд Трамп, кое е оценето како расистичко, по што голем број медиуми најавија дека ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Претседателите на Хондурас, Хуан Орландо Хернандез и на Гватемала, Џими Моралес, кои се под силен притисок од администрацијата на Трамп во врска со ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Во американскиот федерален суд во њујоршки Бруклин започнал изборот на членовите на поротата за судењето на немилосрдниот мексикански нарко-бос, Хоакин Ел Чапо ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Американски медиумски мрежи објавија видео од кампањата на претседателот Доналд Трамп, кое е оценето како расистичко, по што голем број медиуми најавија дека ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Американски медиумски мрежи објавија видео од кампањата на претседателот Доналд Трамп, кое е оценето како расистичко, по што голем број медиуми најавија дека ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Американски медиумски мрежи објавија видео од кампањата на претседателот Доналд Трамп, кое е оценето како расистичко, по што голем број медиуми најавија дека ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Во Њујорк почна судењето на озогласениот мексикански „крал на дрогата“ Хоакин Гузман – Ел Чапо . Против Гузман се покренати 17 обвиненија, вклучувајќи ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Големото судење во Бруклин, кое ќе чини милиони долари и ќе трае повеќе од четири месеци, ќе го изведе пред лицето на правдата еден од најозлогласените ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Германскиот возач на Рено, Нико Хулкенберг смета дека Бразилското Гранд При има се што е потребно, фантастичната патека на Интерлагос, посебната атмосфера во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Језив момент во авион кој бил приземјен на аеродромот во Мексико Сити снимил чувар, а кој сега стана вирален хит. Франциско Хернандез ја завршувал својата ...
  сите 4 | | | веќе видена