Мексико

  во

  Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјавил дека четири земји од Југоисточна Европа, меѓу кои е и Србија, сака да го организираат Мундијалот во 2030 ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Американскиот претседаделот Доналд Трамп синоќа ја започна финалната кампања за поддршка на кандидатите на Републиканската пратија за конгресните избори на 6 ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Вашингтон, 3 ноември 2018 (МИА) – Американскиот претседаделот Доналд Трамп синоќа ја започна финалната кампања за поддршка на кандидатите на Републиканската ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Американскиот претседадел Доналд Трамп синоќа ја започна финалната кампања за поддршка на кандидатите на Републиканската пратија за конгресните избори на 6 ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Американскиот претседаделот Доналд Трамп синоќа ја започна финалната кампања за поддршка на кандидатите на Републиканската пратија за конгресните избори на 6 ...
  сите 94 | | | веќе видена

   Во Русија треба да земете 150 часови теорија, во Бразил да минете психолошко тестирање, а во африканската држава Сиена Леоне учењето оди преку играње игра. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Американскиот претседаделот Доналд Трамп синоќа ја започна финалната кампања за поддршка на кандидатите на Републиканската пратија за конгресните избори на 6 ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Американскиот претседаделот Доналд Трамп синоќа ја започна финалната кампања за поддршка на кандидатите на Републиканската пратија за конгресните избори на 6 ...
  сите 178 | | | веќе видена

  Трамп се вклучува во жестока кампања за поддршка на републиканците за конгресните избори Американскиот претседаделот Доналд Трамп синоќа ја започна финалната ...
  сите 179 | | | веќе видена

  Американскит потпретседател Мајк Пенс ја обвини Венецуела дека учествувала во финансирање на „караванот мигранти“ кои минуваат низ Мексико и се движат кон САД. ...
  сите 28 | | | веќе видена