Мексико

  во

  Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека е подготвен делумната блокада на американската Влада, која почна на 22 декември, да трае со години. После ...
  сите 166 | | | веќе видена

  Претседателот Доналт Трамп се закани дека може да прогласи итна состојба и да ги употреби своите извршни овластувања за изградба на ѕид на границата со ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Трамп им објави војна на демократите, предупредувајќи дека ако е потребно ќе прогласи вонредна состојба за да го заобиколи Конгресот и да го изгради ѕидот. ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Вкупно 12 влади на држави од Латинска Америка побараа од венецуелскиот претседател Николас Мадуро да не положи заклетва за втор мандат следната недела, и да ја ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека размислува за употреба на своите извршни овластувања за изградба на ѕид на јужната американска граница со ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека размислува за употреба на своите извршни овластувања за изградба на ѕид на јужната американска граница со ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Вкупно 12 влади на држави од Латинска Америка побараа од венецуелскиот претседател Николас Мадуро да не положи заклетва за втор мандат следната недела, и да ја ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Дванаесет влади од Јужна Америка побараа од венецуелскиот претсеател Николас Мадуро да не положи заклетва следната недела за втор мандат и да ја предаде власта ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека може да прогласи национална вонредна состојба за да го изгради ѕидот кон Мексико и без одобрение од ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Вашингтон, 5 јануари 2019 (МИА) – Американските федерални службеници и туристите почнаа да ги чувствуваат последиците од блокадата на Владата, јавуваат ...
  сите 157 | | | веќе видена