Мексико

  во

  Најмалку 21 лице загинало, а 71 е повредено во експлозија на нафтовод во централно Мексико, соопштиле тамошните власти. Властите сметаат дека несреќата се ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Контроверзното тестирање на ова американско „технолошко чудо“ е веќе спроведено на 10 илјади кинески ученици, а слични програми се спроведуваат и во САД, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Стотици централноамерикански мигранти, во најголем дел од Хондурас илегално синоќа ја преминале границата помеѓу Гватемала и Мексико во нивната намера да ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Една од најужасните експлозии на нафтовод во поновата историја го потресе Мексико. Над 20 лица настрадале додека над 70 се повредени кога експлодирал нафтовод ...
  сите 63 | | | веќе видена