Мексико

  во

  Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро ја отфрли „пристрасната и идеолошка природа“ на Меѓународната контакт група која се залага во таа земја да се ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, ја отфрлил "пристрасната и идеолошка природа" на Меѓународната контакт група која се заложува во таа земја да се ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро ја критикуваше воинствената реторика на Вашингтон кон неговата земја, во отворено писмо упатено до американскиот ...
  сите 120 | | | веќе видена

  Европските и латиноамериканските земји коишто учествуваат во четвртокот во уругвајската престолнина Монтевидео на првиот состанок на ткн контактна група за ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Македонскиот државен репрезентативец Бобан Илиоски, член на Кик-бокс клубот „Шампион“ од Скопје, на 23. февруари во Варна, Бугарија, го очекува професионален ...
  сите 28 | | | веќе видена

  САД работат на сценарија за промена на режимот во Венецуела, рече портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, на неделниот ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Бројот на загинати во пожарот на нафтоводот во Мексико се зголеми на 128 жртви, соопштија локалните власти. Причина за експлозијата на нафтоводот Туспан-Тула, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во во таборот на Палермо се случувал апсолутен хаос поради македонскиот напаѓач Илија Несторовски. Претставник на конзорциумот „Глобал Фјучр Спорт (ГФЦ), Клив ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Бројот на загинати во пожарот на нафтоводот во Мексико се зголеми на 128 жртви, соопштија локалните власти. Причина за експлозијата на нафтоводот Туспан-Тула, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Бројот на загинати во пожарот на нафтоводот во Мексико се зголеми на 128 жртви, соопштија локалните власти. Причина за експлозијата на нафтоводот Туспан-Тула, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Бројот на загинати во пожарот на нафтоводот во Мексико се зголеми на 128 жртви, соопштија локалните власти. Причина за експлозијата на нафтоводот Туспан-Тула, ...
  сите 6 | | | веќе видена