Мексико

  во

  Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа најави дека ќе стави вето на резолуцијата, што евентуално би ја усвоил Конгресот на САД на предлог на ...
  сите 91 | | | веќе видена

  [freetext] Томас Хендрик Илвес архитектот на дигитализацијата на Естонија “Од страна на јавноста, првично имаше некој скептицизам, но еден од клучните принципи ...
  | | веќе видена

  На натпревар од мексиканската лига меѓу тимовите на Веракруз и Круз Азул беше забележана одбраната која со право може да конкурира за интервенција на сезоната. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На натпревар од мексиканската лига меѓу тимовите на Веракруз и Круз Азул беше забележана одбраната која со право може да конкурира за интервенција на сезоната. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Меѓу предметите во пакетот се и брендирана четка и гума за одзатнување тоалет , кој свети во темница, потоа забен конец , сет од 15 пара вештачки трепки , ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа најави дека ќе стави вето на резолуцијата, што евентуално би ја усвоил Конгресот на САД на предлог на ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа најави дека ќе стави вето на резолуцијата, што евентуално би ја усвоил Конгресот на САД на предлог на ...
  сите 91 | | | веќе видена

  23 февруари 2019 303. - Императорот Диоклецијан наредил да се урне новоизградената црква во Никомедија, а следниот ден наредил да се уништат сите христјански ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа најави дека ќе стави вето на резолуцијата, што евентуално би ја усвоил Конгресот на САД на предлог на ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп во разговорот со новинарите во Белата куќа во петокот, порача дека ќе стави вето на резолуцијата којашто би го блокирала ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска претставија резолуција со која се бара суспендирање на вонредната состојба во земјата, што ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска претставија резолуција со која се бара суспендирање на вонредната состојба во земјата, што ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Поранешниот мексикански наркобос Ел Чапо по мамутски судски процес во САД беше прогласен за виновен. Сега под лупата на американското правосудство се и два ...
  сите 12 | | | веќе видена