Мексико

  во

  Идејата Мундијалот да се игра во четири земји на Балканот (Грција, Србија, Романија, Бугарија) е одлична, но прашање е колку инфраструктурата дозволува такво ...
  сите 19 | | | веќе видена

  До 2030 година Бугарија, Грција, Србија и Романија ќе аплицираат за домаќини за Светското првенство во фудбал, изјави премиерот Бојко Борисов на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Американскит потпретседател Мајк Пенс ја обвини Венецуела дека учествувала во финансирање на „караванот мигранти“ кои минуваат низ Мексико и се движат кон САД. ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Пред неколку дена, во Истанбул беше отворен нов аеродром, кој, откако е целосно завршен, е, наводно, најголем во светот и придонесува за турската амбиција да ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Американскит потпретседател Мајк Пенс ја обвини Венецуела дека учествувала во финансирање на „караванот мигранти“ кои минуваат низ Мексико и се движат кон САД. ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Американскит потпретседател Мајк Пенс ја обвини Венецуела дека учествувала во финансирање на „караванот мигранти" кои минуваат низ Мексико и се движат кон САД. ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Искусниот 30 годишен напаѓач на Милан последен пат во составот на Гаучосите се најде на Мундијалот во Русија кој се одигра изминатото лето, од тогаш, па ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Испраќањето војска на границата кон Мексико е порака кон сопствените гласачи, велат експерти. Трамп не може да ја запре миграцијата од Централна Америка на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Пјер Гасли ја опиша неделната трка во американски Остин како долга и тешка отоако стартуваше од задниот ред и не успеа да стигне до поени. Французинот имаше ...
  сите 40 | | | веќе видена