Мексико

  во

  Демократите ја презедоа контролата врз Претставничкиот дом по изборите за американскиот Конгрес, кои беа сфатени како своевиден референдум за досегашното ...
  сите 159 | | | веќе видена

  Демократската партија е на пат да освои мнозинство во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, додека републиканците успеаја да ја задржат контролата врз ...
  сите 135 | | | веќе видена

  Телевизијата “NBC” ќе престане со емитување на предизборниот спот на кој што се појавува илегален имигрант кој што во Соединетите Американски Држави е осуден ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Алесандра слободното време во главно го минува на плажа, каде максимално ужива со децата. Супермоделот, 37-годишната Алесандра Амбросио, моментално ужива на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Несекојдневен момент во авион кој бил приземјен на аеродромот во Мексико Сити снимил чувар, а кој сега стана вирален хит. Франциско Хернандез ја завршувал ...
  | | веќе видена

  Американски медиумски мрежи објавија видео од кампањата на претседателот Доналд Трамп, кое е оценето како расистичко, по што голем број медиуми најавија дека ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во видеото, од 30 секунди, е прикажан илегален мигрант од Мексико, кој двапати е депортиран од САД, а оваа година во Калифорнија е осуден на смрт за убиство на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Американски медиумски мрежи објавија видео од кампањата на претседателот Доналд Трамп, кое е оценето како расистичко, по што голем број медиуми најавија дека ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Американски медиумски мрежи објавија видео од кампањата на претседателот Доналд Трамп, кое е оценето како расистичко, по што голем број медиуми најавија дека ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Претседателите на Хондурас, Хуан Орландо Хернандез и на Гватемала, Џими Моралес, кои се под силен притисок од администрацијата на Трамп во врска со ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Во американскиот федерален суд во њујоршки Бруклин започнал изборот на членовите на поротата за судењето на немилосрдниот мексикански нарко-бос, Хоакин Ел Чапо ...
  сите 4 | | | веќе видена