Мексико

  во

  Приватниот авион со кој вчера летале ѕвездите од „Пријатели“, Џенифер Анистон и Кортни Кокс, присилно слетал во Калифорнија откако му испаднало тркалото. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Вршителот на должност министер за одбрана на САД, Патрик Шенахан изјави синоќа дека се уште не утврдил колку финансиски средства од Пентагон ќе пренасочи за ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Додека го изведуваа од судница по прочитаната пресуда дека е виновен по сите точки на обвинението поради години тргување со дрога, убиства и киднапирања, 61 ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Ема Коронел сопругата на најозлогласениот нарко шеф во светот Ел Чапо Гузман, постојано била на судењата на нејзиниот сопруг во судницата во Њујорк. Ема вели ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Актерката Џенифер Анистон и нејзината колешка и блиска пријателка Кортни Кокс, избегнале страшна несреќа, откако приватниот авион со кој требало да отпатуваат ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Додека го изведувале од судницата по прочитаната пресуда дека е виновен по сите точки на обвинението поради трговија со дрога, убиства и киднапирања, ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Претставничкиот дом на американскиот Конгрес ќе испитува дали вонредната состојба воведена од претседателот Доналд Трамп е легална. Ова се наведува во ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Претседателот Доналд Трамп прогласи национална вонредна состојба на границата Мексико, во обид да обезбеди повеќе пари за својот долг ѕид, спроведувајќи широка ...
  сите 89 | | | веќе видена