Мексико

  во

  Треба да направиш нешто повеќе од удирање на тениското топче за да бидеш почитуван. Тоа е пораката која контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос им ја ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Треба да направиш нешто повеќе од удирање на тениското топче за да бидеш почитуван. Тоа е пораката која контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос им ја ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Мексиканската боречка вештина наречена Луча либре (најблизу до кечерството) е популарна најмногу поради Ел Санто односно Родолфо Гузман кој цел живот се криел ...
  | | веќе видена

  Синот и уште еден близок роднина на Хесус Лабра „Ел Чуј“ Авиљес, кој бил главен советник и сметководител на картелот на Арељано Феликс во 80-тите години од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Мексико го победија Чиле, а Перу беа подобри во Парагвај, во контролни натпревари што се одиграа во САД. Херардо „Тата“ Мартино со победа дебитираше на клупата ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Мексико го победија Чиле, а Перу беа подобри во Парагвај, во контролни натпревари што се одиграа во САД. Херардо „Тата“ Мартино со победа дебитираше на клупата ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На денешен ден - 23 март 23 март 2019 - Светски ден на метеорологијата и на водите 1309.- Папата Клемент Петти ја преместил папската престолнина во Авињон, во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Косово вчера одигра 2-2 против Данска во пријателски меч одигран во Приштина, а домаќините може да жалат што не се радуваа на триумф. Рахмани погоди во 42-рата ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Планината Ртањ е едно од најмистериозните места во Европа. Постојат различни легенди поврзани со оваа планина, а ова е листа на работи што треба да ги знаете ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Судејќи според предлогот на буџетот на САД за 2020 година, Трамп штеди на балканските сервиси Предлог буџетот за 2020 година, доставен од администрацијата на ...
  сите 31 | | | веќе видена

  ,,Не можам да се вратам во САД , ниту во Британија “, вели холивудскиот актер Мајкл Енрајт, кој во 2015 заминал во Сирија и се борел на страната на курдската ...
  сите 15 | | | веќе видена