Мексико

  во

  Давањето на отказ не е нешто што вработените лесно го прават. Обично работодавците мораат да им дадат добра причина… Минималниот раст на заработката, ...
  | | веќе видена

  Кога добил отказ во фирмата во која работел осум години, 34 годишниот Марио Срага од Осијек се спакувал и заминал во Германија. Марио веќе од претходно и е ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Супермоделот Алесандра Амброзио во моментов ужива во семеен одмор во Мексико, а дека и понатаму има одлична форма покажа на плажа.37-годишната Алесандра две ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Луис Хамилтон продолжи со позитивната серија во Формула 1 шампионатот, па откако ја потврди титулата во Мексико, денеска во Бразил стигна до нова десетта ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Луис Хамилтон со стил сака да ја заврши сезоната, а денес беше најбрз и на трката за Големата награда на Бразил. Иако дилемите околу светската шампионска ...
  сите 17 | | | веќе видена

  УФЦ Фајт најт 139 во Денвер беше во знак на Чанг Сунг Јунг – Корејското Зомби и Јаир Родригез од Мексико која заврши со нокаут каков што ретко се гледа, можеби ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Седницата на парламентот во Мексико денеска е прекината кога една пратеничка дознала дека ќерка и е убиена додека вежбала во теретана. Кармен Медел Палма од ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Седницата на парламентот во Мексико денеска е прекината кога една пратеничка дознала дека ќерка и е убиена додека вежбала во теретана. Кармен Медел Палма од ...
  сите 12 | | | веќе видена

  САД мора да обезбедат секој кој бега од насилства или прогон, а кому му е потребна заштита како бегалец, да ја добие брзо и „без опструкции“ во согласност со ...
  сите 19 | | | веќе видена