Мексико

  во

   Пејач, композитор и актер уште од најмали години – Рики Мартин освен што важи за еден од најзгодните мажи, тој е и многу престижен уметник. Неговата кариера ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Volkswagen во јули 2019 година ќе прекине да го произведува легендарниот модел Буба. Германската компанија порача дека производството ќе го заврши во нивната ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Основачот на „Фејсбук“, Марк Закерберг смета дека компанија е подобро подготвена да се справи со политички манипулации кои би влијаеле врз исходот на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Новиот тренер на мексиканскиот второлигаш Дорадос, Диего Марадона добил услови какви што немаат и многу поуспешни негови колеги. За многумина беше изненадување ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Основачот на Фејсбук Марк Закерберг изјави дека гигантската компанија веќе е подобро подготвена да се справи со политички манипулации кои би влијаеле врз ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Основачот на Фејсбук Марк Закерберг изјави дека гигантската компанија веќе е подобро подготвена да се справи со политички манипулации кои би влијаеле врз ...
  сите 11 | | | веќе видена