Мадрид

  во

  Благодарение на одличните настапи на евро-сцената изминативе години, а особено оваа година, тетовскиот клуб Шкендија, на последната ранг листа на УЕФА е ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Спортскиот директор на Рома, Мончи очигледно веќе работи на засилувањата што овој клуб ќе се обиде да ги донесе во трансфер периодот во јануари. Волчицата беше ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите фудбалери на светот Антоан Гризман упати критики на сметка на ФИФА, бидејќи не се најде во потесниот круг во изборот за играч на годината и ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Спортскиот директор на Рома, Мончи очигледно веќе работи на засилувања кои овој клуб ќе се обиде да ги донесе во јануарскиот преоден рок. Волчицата ова лето ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Турист кој летал од Ибица кон Мадрид фатил на дело вработен на аеродромот како краде од торбите на патниците. Го снимил дотичниот и веднаш го пријавил кај ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Пред неколку недели, највисокото фудбалско тело во Европа му ја додели најпрестижната награда на Лука Модриќ кој беше дел од феноменалниот успех на Реал Мадрид ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Прв капитен, како и во изминативе години, останува Шпанецот Серхио Рамос, а по него е Бразилецот Марсело, а на трето и четврто место се Французите Карим ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо својот последен меч во дресот на Реал Мадрид го одигра на големото финале во Киев против Ливерпул, натпревар по кој за првпат најави дека е ...
  сите 29 | | | веќе видена