Мадрид

  во

  Британскиот весник „Дејли мејл” објави листа на трошоците што ги имаат фудбалските клубови во Европа за плати на нивните играчи. На првото место на листата на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Сантијаго Солари и официјално е потврден за нов тренер на Реал Мадрид, Аргентинецот доби договор со трајност до 30. јуни 2021. Шпанија По отказот на Хулен ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Британскиот весник „Дејли мејл“ објави листа на трошоците што ги имаат фудбалските клубови во Европа за плати на нивните играчи.На првото место на листата на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Европскиот шампион, Реал Мадрид и официјално ги реши сите дилеми на прашање за тоа кој ќе го води тимот во наредниот период, односно ќе биде наследник на Хулен ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Новиот тренер на Селта, Мигуел Кардосо не ја започна најдобро својата работа, откако по грешка се заблагодар на најголемиот ривал на клубот од Виго, Депортиво ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Реал Мадрид вечерва ја донесе конечната одлука – Сантијаго Солари останува тренер на клубот! „Кралевите“ неодамна го отпуштија Јулиен Лопетеги и за привремен ...
  сите 97 | | | веќе видена