Мадрид

  во

  Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Пол Погба вели дека Барселона е еден од најдобрите клубови во светот, открива дека често ги гледа „каталонците“ бидејќи може ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Белгиецот Еден Азар е главна желба на Реал Мадрид за летниот преоден рок.Шпанските медиуми неодамна објавија дека Белгиецот во телефонски разговор со Зинедин ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Голманот на Бешикташ, Лорис Кариус очајно сака да стави крај на својот престој во клубот. Според локалните медиуми, тој се поврзал со раководството на Ливерпул ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Пред неколку дена во шпанските медиуми се појави вест дека Саул Нигез на лето ќе го напушти Атлетико Мадрид. Саул со Атлетико има договор до летото 2026 ...
  сите 39 | | | веќе видена

  На денешен ден во 1990 година починал еден од најдобрите голмани во историјата на фудбалерот, легендарниот Лав Ивановиќ Јашин. Во својата 20 годишна успешна ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Белгиецот Еден Азар е главна желба на Реал Мадрид во летниот преоден рок. Шпанските медиуми неодамна објавија дека Белгиецот во телефонски разговор со тренерот ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Реал Мадрид, Герет Бејл може да одигра клучна улога во привлекувањето на играчот за врска на Манчестер Јунајтед Пол Погба на „Сантијаго Бербабеу“. ...
  сите 30 | | | веќе видена