Мадрид

  во

  Големата пресметка меѓу Атлетико Мадрид и Јувентус заврши со 2:0 победа на шпанскиот клуб, обезбедена во последните минути од мечот, откако прво ВАР системот ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Големата пресметка меѓу Атлетико Мадрид и Јувентус заврши со 2:0 победа на шпанскиот клуб, обезбедена во последните минути од мечот, откако прво ВАР системот ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Кусо траеше радоста на Алваро Мората по голот што го постигна за Атлетико Мадрид во 72. минута против својот поранешен клуб Јувентус. Центарфорот на ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Факундо Кампацо и Фелипе Рејес минаа лесно и ќе платат по илјада евра парична казна за навредите кон судиите в о контроверзното финале во Копа Дел Реј, што ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Тој ги критикуваше мадриѓаните за коментарите кон судиите по финалето на кошаркаркиот Куп на кралот во кој Барса го победи Реал со 94:93. „Кралевите" се бунеа ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике, најде нова прилика да го нападне големиот конкурент Реал Мадрид. Тој го критикуваше тимот од Мадрид за нивните претензии ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид и Јувентус ја започнуваат осминафиналната битка во Лигата на шампионите, Диего Симеоне и Масимо Алегри ги одбраа фудбалерите со кои ќе го ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо одлучи да направи анализа за вечершаното осминафинале во Лигата на шампионите, односно за една од двете пресметки кои ќе ги гледаме оваа вечер на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике, најде нова прилика да го нападне големиот конкурент Реал Мадрид. Тој го критикуваше тимот од Мадрид за нивните претензии ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид вечерва го пречекува Јувентус во осминафиналето на Лигата на шампионите, а тренерот Диего Симеоне реши да приреди мало изненадување со ...
  сите 70 | | | веќе видена