Мадрид

  во

  Во последната неделна средба во рамките на 20-то коло на шпанското фудбалско првенство, Барселона на својот „Камп Ноу“ успеа да го победи незгодниот Леганес со ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Барселона останува убедлив лидер во шпанската Ла лига, откако со 3:1 потешко од очекувањата го победи Леганес на „Ноу Камп“, за да остане на пет поени пред ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Барселона останува убедлив лидер во шпанската Ла лига, откако со 3:1 потешко од очекувањата го победи Леганес на „Ноу Камп“, за да остане на пет поени пред ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Алваро Мората веќе две кола по ред не е повикан од страна на Маурицио Сари во составот на Челси, а секако тоа е добра најава дека клубот очекува продажба или ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Реал Мадрид во последно време се предодреди да купува млади фудбалери кои во иднина можат да му донесат големи успеси на клубот, па иако овој проект не наидува ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Децата презадоволни, шпанците со највисоки оценки за организацијата на кампот во Охрид После пет дневното кралско доживување на децата од Real Madrid ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Германската фудбалска легенда, Бернд Шустер е еден од асовите кој може да се пофали дека во својата кариера го има носено дресот на двата најголеми шпански ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Шпанска „Марка“ го потврди она што веќе долго време се најавуваше – Азар одбил продолжување на договорот со Челзи и ги договорил личните услови со Реал Мадрид. ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо вели дека трансферот на Гонзало Игуаин не е „завршена работа“, но сепак, не го постави Аргентинецот за мечот со Џенова во ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Со Спортски и денес следете се што се случува на трансфер пазарот – БИДЕТЕ ВО ТЕК! – Тука може да се потсетите што се случуваше вчера на трансфер пазарот. ...
  сите 14 | | | веќе видена