Мадрид

  во

  Тренерот на Реал Мадрид, Хулен Лопетеги се уште не знае дали играчот од средниот ред Иско ќе биде во составот за утрешниот дуел со Севиља. 26-годишниот шпански ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Во Шпанија во овие моменти се одвива голема расправа околу тоа дали натпревари од Ла Лига би требало да се играат во САД. Првиот човек на Ла Лига, Хавиер Тебас ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Спортинг Лисабон и Атлетико Мадрид ја договориле сумата која шпанскиот клуб ќе ја исплати како обесштетување за Португалецот, Желсон Мартинс. Крилниот напаѓач ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Шпанскиот гигант и актуелен европски шампион, Реал Мадрид во наредниот период нема да може да смета на услугите на Иско Аларкон. Еден од најдобрите играчи на ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Тренерот на Реал Мадрид, Хулен Лопетеги се уште не знае дали играчот од средниот ред Иско ќе биде во составот за утрешниот дуел со Севиља.26-годишниот шпански ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Еминентниот француски весник „Екип“ пренесува дека Реал Мадрид покажува сериозен интерес за ѕвездата на Лион, Набил Фекир. „Екип“ тврди дека „кралскиот“ клуб ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Французинот ја продолжи верноста со Јорганџиите, а таа одлука ја донел низ еден исклучително тежок период, одлуката била тешка, а ја соопшти во видео обраќање ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во Лондон се одржа свеченото доделување на ФИФА наградите за најдобри играчи на годината. Фудбалерите на црвениот тепих ги повеле и своите поубави половини кои ...
  сите 7 | | | веќе видена