Мадрид

  во

  Следната сезона може да биде последна за Кристијано Роналдо во Јувентус, пишува „Ла Република“. По елиминацијата на „Старата Дама“ од Лигата на шампионите од ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Интернационалната општествено одговорна програма за деца „Фудбал за пријателство“ на компанијата „Гаспром“ повторно ја почна својата еколошка иницијатива. Како ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Поранешниот менаџер на Челси, Антонио Конте во интервју за шпанска ТВ станица откри дека на негова адреса има неколку понуди за да ја продолжи кариерата. Конте ...
  сите 16 | | | веќе видена

  После синоќешните дуели помеѓу Манчестер Сити и Тотенхем, односно Ливерпул и Порто, ги дознавме полуфиналните парови во Лигата на шампионите. За престижната ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Ливерпул втора година по ред покажа дека е далеку поквалитетен тим од Порто и со уверливи 1:4 во Португалија го завери пласманот во полуфиналето во Лигата на ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Бразилскиот дефанзивец, Едер Милитао, го постигна единствениот гол за Порто во 180-те минути четвртфинална битка со Ливерпул и на убав начин се прости од ...
  сите 4 | | | веќе видена