Мадрид

  во

  Поранешниот играч на Малага е целосно во „аут" од доаѓањето на Солари на местото главен тренер на „кралевите", одигра само 14 натпревари во Примера со просек ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Контроверзниот бразилски напаѓач со шпански пасош, Диего Коста е познат по своето незгодно однесување и лудориите кои ги прави на и надвор од теренот. За ова ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Новото засилување на Барселона, Кевин-Принс Боатенг при презентацијата во Каталонија мораше да „појасни“ кој смета дека е најдобриот фудбал на светот, откако ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Иако на чело на клубот од Неапол е само половина сезона, Карло Анчелоти најверојатно ќе добие нов договор за долгорочна соработка со Наполи, кои уште повеќе се ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Фудбалерот кој беше претставен како голем талент на Реал Мадрид, Хесе заврши во ПСЖ за 25 милиони евра, а по неколку неуспешни позајмици за Стоук и Лас Палмас, ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Шведскиот фудбалски интернационалец, Златан Ибрахимовиќ испрати порака/совет до најдобриот играч на лондонски Тотенхем, англискиот репрезентативец, Хари Кејн. ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Славниот Португалец Кристијано Роналдо со насмевка на лице ја дочека пресудата според која ќе мора да плати 18,8 милиони евра за да избегне 23 месечна ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Искусниот лев бек на Атлетико Мадрид, Филипе Луис во свој стил јасно и директно образложи зошто Лионел Меси, а не Лука Модриќ требал да ја освои „Златната ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид има само десет здрави играчи на располагање, а од нив еден е голманот Облак, па имаат среќа што испаднаа од купот и не мора да играат деновиве, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Контроверзниот бразилски напаѓач со шпански пасош, Диего Коста е познат по своето незгодно однесување и лудориите кои ги прави на и надвор од теренот. За ова ...
  сите 25 | | | веќе видена