Мадрид

  во

  Како фудбалер Зинедин Зидан бил еден од најголемите во историјата. Како симбол кој отелотворил толку разновидни аспекти на фудбалската игра во едно, Зизу во ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на Ливерпул и сегашен аналитичар на „Скај Спортс“, Џејми Карагер во колумна за „Дејли Телеграф“ пишуваше за ситуацијата во тимот на Челси. ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Атлетикот Мадрид со домашен триумф од 3:0 против Алавес ја отвори денешната програма во шпанската Примера. Иако резултатот изгледа убедлив, сепак до 82 минута ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Атлетикот Мадрид со домашен триумф од 3:0 против Алавес ја отвори денешната програма во шпанската Примера. Иако резултатот изгледа убедлив, сепак до 82 минута ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан го избра идеалнот состав кој предизвика многу коментари меѓу навивачите на Реал. Зидан на крајот од минатата ...
  сите 45 | | | веќе видена