Мадрид

  во

  На денешен ден во 1990 година починал еден од најдобрите голмани во историјата на фудбалерот, легендарниот Лав Ивановиќ Јашин. Во својата 20 годишна успешна ...
  | | веќе видена

  Белгиецот Еден Азар е главна желба на Реал Мадрид во летниот преоден рок. Шпанските медиуми неодамна објавија дека Белгиецот во телефонски разговор со тренерот ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Реал Мадрид, Герет Бејл може да одигра клучна улога во привлекувањето на играчот за врска на Манчестер Јунајтед Пол Погба на „Сантијаго Бербабеу“. ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Вкупно 1.781 граѓани ќе гласаат во 32 дипломатско – конзуларни претставништва и конзуларни канцеларии на Република Северна Македонија во странство на ...
  сите 67 | | | веќе видена