Мадрид

  во

  Тибо Куртоа, голманот на Реал Мадрид, реши отворено да го критикува соиграчот Герет Бејл. Чуварот на мрежата на Кралскиот клуб вели дека Бејл едноставно не се ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Марсело повторно наиде на голема доза на критики откако Реал Мадрид загуби од Џирона на домашниот „Сантијаго Бернабеу“, а работите воопшто не одеа во негов ...
  сите 16 | | | веќе видена

  На делегацијата од Европралемантот, не и беше дозволено да влезе во Венецуела и синоќа се врати во Мадрид. Дипломатската група составена од пет лица отпатува ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Реал Мадрид вчера запиша изненадувачки пораз на „Сантијаго Бернабеу“ од Џирона. Џиорна ги победи „кралевите“ со пресврт. Реал Мадрид имаше водство во првото ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Барселона во суперинтересно финале успеа да се закити со трофејот во Копа дел реј, освојувајќи го кралскиот куп среде Мадрид со триумф над големиот ривал Реал ...
  сите 19 | | | веќе видена