Мадрид

  во

  Златко Далиќ го заврши Светското првенство во Русија како национален херој за Хрватска и во својата родна земја беше пречекан како вистински јунак, но покрај ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Претседателот на Реал Мадрид, на дел од делегатите им ги открил мотивите за трансферот на Кристијано Роналдо во Јувентус, „Бјанконерите“ биле единствени кои ...
  сите 242 | | | веќе видена

  Кристиано Роналдо ова лето го шокира фудбалскиот свет кога реши да го напушти Реал Мадрид и да се пресели во редовите на Јувентус. Флорентино Перез открива ...
  сите 242 | | | веќе видена

  Флорентино Перез ги откри мотивите зад трансферот на Кристијано Роналдо кој беше продаден на Јувентус за 100 милиони евра иако откупната клаузула во неговиот ...
  сите 242 | | | веќе видена

  Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез вели дека Кристијано Роналдо сакал да замине од неговиот клуб „поради лични причини“, но дека Мадрид секогаш ќе ...
  сите 242 | | | веќе видена

  Матео Ковачиќ извесно време бараше трансфер од Реал Мадрид поради тоа што не добиваше доволна минутажа во шпанската престолнина, а на крајот неговата желба ...
  сите 7 | | | веќе видена

  По феноменалното издание против Рома во Лигата на шампионите, пред Реал Мадрид е нова обврска во домашното првенство, а следна препрека на избраниците на Хулен ...
  сите 70 | | | веќе видена