Мадрид

  во

  Белгискиот репрезентативец Еден Азар откри дека во Реал Мадрид дошол со прекумерна тежина. Тој летоска го комплетираше трансферот од Челси на „Бернабе“ вреден ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Откако забележал дека на неговите мачки не им се допаѓа кога тој патува, а нив ги остава дома, Даисуке одлучил да ги спакува своите миленичиња и повеќе никаде ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо блескаше за својата Португалија на последните два натпревари од квалификациите за Европското првенство, но кога се во прашање клупските ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Тениските селекции на Канада и Русија го сочинуваат првиот полуфинален пар за завршницата на Дејвис купот што се одржува во Мадрид. Во првиот дуел од ...
  сите 44 | | | веќе видена

  42-годишната Моника Круз е забележана на улиците на Мадрид после пазарење во пронадвници на познатиот шпански бренд. Моника не се оптеретува со брендови, но и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Тениската репрезентација на Србија го заврши настапот во четвртфиналето на Дејвис купот во Мадрид, откако денеска со 2-1 беа поразени од селекцијата на Русија. ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Еден од најбараните играчи на Милан во летниот преоден рок беше несомнено Анхел Кореа. За Аргентинецот се шпекулираше за можното префрлување во Милан, но на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Јувентус го објави составот со кој ќе патува на гостувањето кај Аталанта во Серија А утре, со тоа што Кристијано Роналдо не е вклучен во тимот.Ова можеби и не ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Еден Азар во ексклузивното интервју кое го направи за „Лекип“ отворено зборуваше за својот бавен старт во Реал Мадрид и огромната поддршка која ја добива од ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Откако ги поделија победите во синг конкуренција, Русија и Србија се обврзаа да играат завршен и решевачки меч во игра на двојки, а истиот понуди навистина ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Францускиот фудбалер од Реал Мадрид, Карим Бензема, официјално аплицирал до Светската фудбалска федерација ФИФА, да добивање на специјална дозвола во иднина да ...
  сите 54 | | | веќе видена