Мадрид

  во

  Холандскиот репрезентативец Френки де Јонг е едно од потенцијалните засилувања на Барселона, а големи пари за него нуди и Манчестер сити, но играчот од ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Католичката црква во Шпанија призна јавно денеска дека свештеници и други црковни службеници сексуално злоставувале малолетници. Католичката црква во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  " alt=Манчестер јунајтед и Монако се најдоа на „листата за отстрел“ на веб-сајтот „Фудбал ликс“, кои објавија податоци кои сигурно ги прекршуваат правилата на ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Икер Касилјас беше еден од миротворците кои се обидуваа да ја смират тензијата на најжестоките „Ел Класико“ дуели кои добија значење на фудбалска војна во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Многу фудбалери до првата плата немале многу пари на располагање, па интересно е тоа што тие го купиле кога прв пат заработиле поголема сума.Легендата на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Францускиот таблоид „Лекип“ го скрати списокот на конкуренти за Златната топка 2018. За прв пат по една деценија, Лионел Меси и Кристијано Роналдо не се меѓу ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Српскиот фудбалер Сергеј Милинковиќ-Савиќ конечно ќе го напушти Лацио, но останува во Серија А. Тој од следната сезона ќе настапува за ривалскиот тим на Интер ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Документите од „Фудбал ликс“ откриваат неколку дубари кога е во прашање Радамел Фалкао, за да ги изигираат правилата, Манчестер јунајтед и Монако договориле ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Радамел Фалкао се најде во документите од „Фудбал ликс", сомнителни договори се превани при неговиот трансфер од Монако во Манчестер јунајтед, како и оној од ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Месут Озил ја започна својата шеста сезона како играч на Арсенал, клуб во кој направи трансфер во последниот ден од преодниот рок во 2013 година, потег кој ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед и Монако се најдоа на „листата за отстрел“ на веб-сајтот „Фудбал ликс“, кои објавија податоци кои сигурно ги прекршуваат правилата на ФИФА и ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Во игра како и што навикнавме во фудбалот биле милиони… „Фудбал Ликс“ и понатаму објавува строго доверливи информации од договорите на фудбалерите. Досега кога ...
  сите 34 | | | веќе видена