Мадрид

  во

  Откако се појавија гласините за можен трансфер на Пол Погба во редовите на Реал Мадрид шпанскиот весник „АС“ направи анализа на оваа ситуација. Посебно ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Бранителот на титулата во Евролигата, тимот на Реал Мадрид дојде до 21. сезонска победа во ова натпреварување и тоа на начин на кој потврди зошто во моментов е ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Весникот АС направи анализа за можноста Пол Погба да се пресели на Бернабеу откако самиот играч откри дека сонува за настап во Реал и под водство на Зинедин ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Пол Погба денеска се појави пред медиумите за да разговара за мечот на Франција против Молдавија, но фудбалерот крена голема прашина откако призна дека сонува ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Пол Погба реши да ги копира тактиките кои многу често ги користи Еден Азар, од прес со репрезентацијата на Франција изјави дека сонува за настап во Реал Мадрид ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Во Јувентус со голема нервоза ја чекаат одлуката на УЕФА за Кристијано Роналдо и неговата прослава по натпреварот против Атлетико Мадрид. Роналдо минатата ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Враќањето на Зинедин Зидан во Реал Мадрид израдува многу фанови и фудбалски легенди на „кралскиот клуб“, а во оваа група спаѓа и легендарниот Карло Анчелоти ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Во 2013 година, Жозе Мурињо на лош начин замина од Реал. Португалецот пристигна во клубот во 2010 година, кога работите во клубот не изгледаат толку добро, но ...
  сите 44 | | | веќе видена