Мадрид

  во

  Реал Мадрид е најголемиот клуб на светот, тука нема никакви дилеми, па самиот тим мора да го има и најдобриот авион. Играчот кој дојде да игра во Реал може да ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Шпанија | Хулен Лопетеги во следниот период нема да може да смета на Иско, фудбалерот од средниот ред денеска итно е опериран поради воспаление на слепото ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Шпанскиот гигант и актуелен европски шампион, Реал Мадрид во наредниот период нема да може да смета на услугите на Иско Аларкон. Еден од најдобрите играчи на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Од таборот на Роналдо не го премолчеа вчерашниот избор на ФИФА за најдобар фудбалер во годината, овој пат зајадлив коментар беше постиран од инстаграм профилот ...
  сите 232 | | | веќе видена

  Хрватскиот капитен и член на Реал Мадрид зад себе има година за паметење успеа да ја освои наградата на УЕФА за најдобар во Лигата на шампионите и наградата од ...
  сите 232 | | | веќе видена

  Иско Аларкон ова утро го загрижи лекарскиот тим на Реал Мадрид, но набрзо беше откриено дека станува збор за проблем со слепото црево, хируршки зафат кој бара ...
  сите 28 | | | веќе видена