Кристијано Роналдо

  во

  Меѓунардоната фудбалска федерација (УЕФА) упати критики до Кристијано Роналдо и Лионел Меси дека го „дискредитираат фудбалот“ со тоа што не се појавуваат на ...
  сите 190 | | | веќе видена

  Од таборот на Роналдо не го премолчеа вчерашниот избор на ФИФА за најдобар фудбалер во годината, овој пат зајадлив коментар беше постиран од инстаграм профилот ...
  сите 190 | | | веќе видена

  Масимилијано Алегри ова попладне објасни дека тој и Кристијано Роналдо не присуствувале на гала вечерта на ФИФА поради фактот што Јувентус утре игра важен ...
  сите 190 | | | веќе видена

  Меѓунардоната фудбалска федерација (УЕФА) упати критики до Кристијано Роналдо и Лионел Меси дека го „дискредитираат фудбалот“ со тоа што не се појавуваат на ...
  сите 190 | | | веќе видена

  Меѓунардоната фудбалска федерација (УЕФА) упати критики до Кристијано Роналдо и Лионел Меси дека го „дискредитираат фудбалот“ со тоа што не се појавуваат на ...
  сите 190 | | | веќе видена

  Меѓунардоната фудбалска федерација (УЕФА) упати критики до Кристијано Роналдо и Лионел Меси дека го „дискредитираат фудбалот“ со тоа што не се појавуваат на ...
  сите 190 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо беше еден од тројцата финалисти кои влегоа во потесен круг за освојување на „The Best“ наградата која се доделува за најдобриот играч во ...
  сите 190 | | | веќе видена

  Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ е прогласен за најдобар светски фудбалер за сезоната 2017/18 и го доби престижното признание „The Best“ кое го доделува ФИФА. ...
  сите 190 | | | веќе видена

  Лука Модриќ изминатава ноќ во Лондон го доби најпрестижното индивидуално признание во својата играчка кариера, како врв за сето она што го оствари во ...
  сите 190 | | | веќе видена

  Флорентино Перез на официјалното годишно Собрание кое традиционално го одржува Реал Мадрид за првпат јавно му се обрати на Кристијано Роналдо, а еден ден по ...
  сите 90 | | | веќе видена