Кристијано Роналдо

  во

  Во интервју за шпанските медиуми, Георгина Родригез за прв пат отворено зборуваше за своето тешко детство.Избраничката на Кристијано Роналдо зборуваше за ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Можеби најмногу од сите наградата покрај Меси и Роналдо реално ја заслужија Иниеста и Снајдер во 2010-та, но изборот пак беше сложен. Во овие 11 години, голема ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Италијанскиот министер за спорт, Винченцо Спадафора инсистира на истрага за да се утрди дали фудбалерот на Јувентус го прекрпил протоколот за коронавирус. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Јувентус се уште не знае за пораз во новата сезона во Серија А, но трите реми исходи на четири одиграни меча секако не се совпаѓаат со амбициите на ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Министерот за спорт на Италија, Винченцо Спадафора потврди дека е покрената истрага против првата ѕвезда на Јувентус, Кристијано Роналдо. Причината за тоа е ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо, кој и натаму е во изолација поради вториот позитивен тест на COVID-19 има и дополнителни проблеми. Јавното обвинителство спроведува истрага ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Тешкотијата, извонредноста, не е да постигнете 1.000 гола како Пеле, туку да постигнете еден гол како Пеле, рекол Карлос Драмонд де Андраде, бразилски поет, а ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Министерот за спорт на Италија, Винченцо Спадафора потврди дека е покрената истрага против првата ѕвезда на Јувентус, Кристијано Роналдо. Причината за тоа е ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Нерешените 1-1 на Јувентус против Верона потврдија дека актуелниот италијански првак не е во потребната форма, и дека во Серија А ќе имаат повеќе проблеми да ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо се соочува со нови проблеми додека ги минува деновите во самоизолација поради корона-вирусот. Мегаѕвездата на Јувентус е под страга за ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Јувентус не успеа да ја победи Верона, одигра 1:1 и по трет пат во петте кола ремизира со што уште еднаш покажа колку му недостасува Кристијано Роналдо кој е ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Една од најсексапилните жени на светот, манекенката Ирина Шајк ги воодушеви своите бројни обожаватели со својата последна објава, а сигурни сме дека збуни ...
  сите 19 | | | веќе видена