Кристијано Роналдо

  во

  Лионел Меси од Барселона е рекордер по број на постигнати голови во осминафиналната фаза од Лигата на шампионите. Аргентинецот во својата кариера, во фазата од ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи прокоментира дали трансферот на Кристијано Роналдо го одвел клубот во минус и кој друг фудбалер би можел да го ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Спортскиот директор на „Бјанконерите“, Фабио Паратичи во разговор со Газета дело Спорт открива што се случувало зад сцената при трансферот на Кристијано ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Бразилскиот фудбалер Марсело во едно интервју откри дека Герет Бејл и натаму не го зборува шпанскиот јазик, и покрај тоа што веќе шест години е во Шпанија и е ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Герет Бејл е еден од оние играчи кои се дел од четирите титули во последните пет сезони во Лигата на шампионите на Реал Мадрид. Велшанецот заедно со Кристијано ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Симболот на битките на најдобрите екипи во Европа е една од најмоќните композиции во историјата на фудбалот. Ако ви е убаво кога ќе ја слушнете во вторник и ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Бразилецот Марсело дефинитивно ги минува најтешките моменти како играч на Реал Мадрид, бидејќи во последно време наиде на безброј критики од јавноста, а исто ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи раскажа како го договорил потпишувањето на договорот со Кристијано Роналдо. “Кога игравме во Мадрид во Лигата ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Бразилецот Марсело дефинитивно ги минува најтешките моменти како играч на Реал Мадрид, бидејќи во последно време наиде на безброј критики од јавноста, а исто ...
  сите 12 | | | веќе видена