Кристијано Роналдо

  во

  Кристијано Роналдо уште еднаш се покажа како кобен за одбраната на Ателтико Мадрид на важен меч во Лигата на шампионите, па ако во минатото важеше за вистинска ...
  сите 178 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо му врати со камата на Диего Симеоне, по големиот триумф на Јувентус и пласманот во четвртфиналето, ЦР7 вечерва слично славеше како тренерот ...
  сите 178 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо си го оддржа ветувањето. Пред реванш мечот против Атлетико Мадрид најави дека Јувентус е способен да победи со 3:0 и да оди понатаму, а на ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Јувентус направи уште една сензација во осминафиналната фаза од Лигата на шампионите. Италијанскиот шампион победи со 3:0 против Атлетико Мадрид и ги исфрли ...
  сите 178 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид беше бледа сенка на тимот кој пред три недели го разоружа Јувентус на домашната „Ванда Метрополитано“, па мора да се каже дека италијанскиот ...
  сите 178 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо е херојот на Јувентус. Тоа што Португалецот со години го правеше за Реал Мадрид, сега во првата сезона во дресот на италијанскиот првак, ...
  сите 178 | | | веќе видена

  Фудбалерите на италијанскиот шампион Јувентус го совладаа мадридски Атлетико со 3:0 во реванш-натпреварот во осминафиналето на Лигата на шампионите (ЛШ), и по ...
  сите 178 | | | веќе видена

  После првата победа на Атлетико Мадрид од 2:0, малку кој се надеваше дека таа предност ќе биде „прокоцкана“ на вториот меч во Торино. Но, кога еден тим го има ...
  сите 203 | | | веќе видена