Кристијано Роналдо

  во

  Оле Гунар Солскјер цели 11 години го носеше дресот на Манчестер Јунајтед и најмногу беше познат по тоа што важеше за „златна резерва“ на легендарниот Сер Алекс ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Во вечер на постигнување на голови против поранешни тимови, Кристијано Роналдо стрелаше против Манчестер јунајтед, а Пол Погба против Јувентус, за на крајот ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Водеше „Старата дама" со погодокот на Кристијано Роналдо, поранешниот фудбалер на тимот од „Олд Трафорд", но пресвртот се случи за период од пет минути Мата ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во вечер на постигнување на голови против поранешни тимови, Кристијано Роналдо стрелаше против Манчестер јунајтед, а Пол Погба против Јувентус, за на крајот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Возбудливата ноќ во Лигата на шампионите кулминираше во натпреварот помеѓу Јувентус и Манчестер Јунајтед, кој се одигра на Алијанц стадионот во Торино. ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Екипата на Манчестер Јунајтед издвојува драматична победа над Јувентус во дербито во Лигата на шампионите. Составот од „Олд Трафорд“ беше во подредена улога на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо постигна фантастичен гол против својот поранешен клуб Манчестер Јунајтед, а со оглед на тоа што истиот го постигна во Торино, воопшто не се ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Екипата на Манчестер Јунајтед издвојува драматична победа над Јувентус во дербито на вечерва во Лигата на шампионите. Составот од „Олд Трафорд“ беше во ...
  сите 66 | | | веќе видена

  „Ѓаволите“ забележаа триумф на гостувањето во Торино со голем пресврт во последните пет минути од мечот, по мајсторијата на Роналдо, Мата одговори на ист начин ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Јувентус уште еднаш го надиграа Манчестер Јунајтед, но овој пат не успеаја да соберат нови три бода на своето конто. Во рамки од 4. коло на ...
  сите 114 | | | веќе видена