Кристијано Роналдо

  во

  Хрватскиот репрезнетативец, Лука Модриќ по добро ќе ја памети 2018 година во која оствари големи успеси на клупски, репрезентативен план, а тоа му помогна да ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ не верува дека трансферот на Кристијано Роналдо во Јувентус му носи нов предизвик на Португалецот, велејќи дека Јувентус, тимот кој веќе има ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите напаѓачи во последните 20 години, Златан Ибрахимовиќ на свој начин и во свој стил го искоментира преминот на Кристијано Роналдо во Јувентус. ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Џорџо Кјелини призна дека е многу тешко да се замени Џанлуиџи Буфон на местото капитен на Јувентус.Кјелини ја презеде капитенската лента откако Буфон замина во ...
  сите 3 | | | веќе видена