Кристијано Роналдо

  во

  Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо нема да присуствува на церемонијата на доделување на „Златната топка“ за 2018 година, соопштуваат медиумите на ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Медиумите од Италија пишуваат дека Лука Модриќ ќе го добие признанието „Златна топка" за најдобар фудбалер во годината па Кристијано Роналдо ќе ја бојкотира ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо е во сериозна неволја, откако Американката Кетрин Мајорага го обвини за силување, а најновите докази покажуваат дека фудбалерот навистина го ...
  сите 19 | | | веќе видена

  И медиумите од Италија пишуваат дека Лука Модриќ ќе ја добие „Златната топка“ на „Франс Фудбал“, Модриќ до ова признание ќе дојде пред Кристијано Роналдо и ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо нема да ја уважи ни „Златна топка“. Португалецот нема да патува во понеделник во Париз на доделувањето на најголемата поединечни фудбалска ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо е во сериозна неволја, откако Американката Кетрин Мајорага го обвини за силување, а најновите докази покажуваат дека фудбалерот навистина го ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо е во сериозна неволја, откако Американката Кетрин Мајорага го обвини за силување, а најновите докази покажуваат дека фудбалерот навистина го ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо е во сериозна неволја, откако Американката Кетрин Мајорага го обвини за силување, а најновите докази покажуваат дека фудбалерот навистина го ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Претстојниов понеделник во Париз ќе се одржи свечена церемонија по повод доделувањето на најпрестижното индивидуално признание меѓу фудбалерите, а на неколку ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Валеро пет сезони го носеше дресот на Фиорентина, таму беше омилен лик кај фановите на таа екипа, лани 33 годишниот фудбалер се пресели во редовите на Интер, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Агентот на најдобриот велшки фудбалер, Герет Бејл, не ја отфрли можноста неговиот клиент да се пресели во Серија А. Џонатан Бенет верува дека трансферот на ...
  сите 6 | | | веќе видена