Кристијано Роналдо

  во

  Во текот на еден преоден рок шпекулациите околу разни трансфери се сосема нормални и вистинска реткост е доколку некој фудбалер остане „недопрен“ во тој ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Сезонава Меси постигна 16 гола за Барса, два повеќе од доскорашниот ривал од шпанската Ла лига, сега член на Јувентус, Роналдо, а од играчите чии голови се ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Европскиот првак Реал Мадрид е во сериозна резултатска криза во Ла Лига и ќе се обиде да се извлече со ангажман на неколку нови засилувања. „Кралскиот клуб“ се ...
  сите 12 | | | веќе видена