Кристијано Роналдо

  во

  Мајката на Кристијано Роналдо вели дека ЦР7 бил тажен по елиминацијата од Ајакс во Лигата на шампионите бидејќи целта му била да игра ново финале. Лига на ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо и Јувентус вчера испаднаа од Лигата на Шампионите, а светот ова деноноќие навистина нема милост кон нив. Хејтерите на Роналдо и Јувентус од ...
  сите 100 | | | веќе видена

  И денес во центарот на вниманието на фудбалската јавност е синоќешната нова сензација која ја приредија фудбалерите на Ајакс. Откако го декласираа Реал Мадрид ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Мајката на Кристијано Роналдо им откри на медиумите од Португалија дека разговарала со својот син по елиминацијата од Ајакс во Лигата на шампионите, ЦР7 бил ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо и Лионел Меси се двајцата најдобри стрелци во историјата на Лигата на шампиони. Тие се единствени кои ја имаат надминато бројката од 100 ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Познато е дека синот на ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо, настапува за младинските категории на овој клуб. Кристијано Роналдо Жуниор го покажува својот ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Веројатно мотивот е Кристијано Роналдо, поранешниот неколкугодишен член на Реал Мадрид кој заврши сезонава во елитното европско клупско натпреварување, ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Четворица првопласирани од минатите сезони се надвор од конкуренција, кој уште останува во трката?Изгледа дека нема да има дилеми кога станува збор за ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо се најде на удар на социјалните мрежи по поразот од Ајакс и елиминацијата на Јувентус во четвртфиналето во Лигата на шампионите. Фото на ...
  сите 98 | | | веќе видена