Кристијано Роналдо

  во

  Набрзо откако си замина од Реал Мадрид, пристигнаа обвинувања за силување на адресата на Кристијано Роналдо. Тој признава дека оваа ситуација е длабоко ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо во интервју за Франс Фудбал си ја отвори душата и откри зошто го напуштил Реал Мадрид, вели дека лидерите на клубот, поточно Флорентино ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо вели дека одлучил да го напушти Мадрид бидејќи лидерите на клубот повеќе не го гледале со исти очи, и Флорентино Перез сметал дека тој не е ...
  сите 78 | | | веќе видена

  „Ако чекаме да се промени тренерот, ќе мора да се променат сите наши играчи", изјави Иско во одбрана на Лопетеги на прес-конференцијата во пресрет на „Ел ...
  сите 231 | | | веќе видена

  Неделата на Луис Суарез не можеше да биде подобра! Откако го прослави раѓањето на своето трето дете, уругвајскиот стрелец постигна хет-трик против лутиот ривал ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Според „Форбс“, вредноста на Реал изнесува 4,08 милијарди, а на Барселона 4,06 милијарди долари Барселона – Реал, „Ел класико“, дуел меѓу двата најдобри, ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Барселона со убедливи 5:1 на домашен терен го совладаа Реал Мадрид. Популарното „Ел класико“ овојпат се играше без фудбалските ѕвезди на двата ...
  сите 40 | | | веќе видена