Кристијано Роналдо

  во

  Целиот свет едвај чека да се случи нешто во кариерите на Кристијано Роналдо и Лионел Меси за да добие нова причина повторно да зборува за споредбата меѓу нив ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Целиот свет едвај чека да се случи нешто во кариерите на Кристијано Роналдо и Лионел Меси за да добие нова причина повторно да зборува за споредбата меѓу нив ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Аргентинецот подолг период се наведува дека е на излезна врата од Торино, а најголемата причина повеќе медиуми ја гледаа во Роналдо, идентична ситуација како ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во јули 2018-та, новото засилување на Торино, Армандо Ицо дошол од Џенова во Торино. Го пречекале како ѕвезда, а стотината навивачи на „биковите“ во живо се ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пауло Дибала од 2015 година е стандарден член на италијанскиот гигант Јувентус, но оваа сезона по се изгледа може да биде негова последна во Торино. Оваа ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Во последните неколку дена, на големо се рашири информацијата дека челниците на Јувентус и Масимилијано Алегри имаат спротивставени мислења во плановите за ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо не ја исполни мисијата во првата сезона во дресот на Јувентус и остана без трофејот во Лигата на шампиони. Португалецот кој е рекордер со ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, го оцени како најдобар натпревар на тимот оваа сезоната, дуелот против Манчетсер јунајтед од групната фаза од Лигата ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, го оцени како најдобар натпревар на тимот оваа сезоната, дуелот против Манчетсер јунајтед од групната фаза од Лигата ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, го оцени како најдобар натпревар на тимот оваа сезоната, дуелот против Манчетсер јунајтед од групната фаза од Лигата ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, го оцени како најдобар натпревар на тимот оваа сезоната, дуелот против Манчестер јунајтед од групната фаза од Лигата ...
  сите 132 | | | веќе видена

  Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, го оцени како најдобар натпревар на тимот оваа сезоната, дуелот против Манчетсер јунајтед од групната фаза од Лигата ...
  сите 131 | | | веќе видена