Кристијано Роналдо

  во

  Медиумите од Италија направија интересна споредба пред гостувањето на Јувентус кај Фросиноне, Кристијано Роналдо сам има речиси три пати поголема плата отколку ...
  сите 225 | | | веќе видена

  Шампионот Јувентус утре гостува кај Фросиноне, а во пресрет на мечот италијанските медиуми пресметаа дека Кристијано Роналдо сам има речиси три пати поголема ...
  сите 225 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Јувентус утре играат против Фросиноне во петтото коло од италијанската Серија А. Јасно е дека Јувентус е голем фаворити во утрешниот дуел и се ...
  сите 225 | | | веќе видена

  Лука Модриќ по примерот на другите фудбалери, призна дека затајувал данок и прифати затворска казна од осум месеци која ќе ја одлежи условно. Шпанија Модриќ ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо доживеа голем шок во средата откако беше престрого исклучен од страна на германскиот судија Брих, но од тоа што може да се види на видеата, ...
  сите 225 | | | веќе видена

  Играчите на Јувентус ја победија Валенсија со 2:0 во средата во првиот натпревар од групната фаза од Лигата на шампионите. Натпреварот на Местали го обележа ...
  сите 225 | | | веќе видена