Кристијано Роналдо

  во

  Кристијано Роналдо буквално ја шокираше светската спортска јавност по големото финале во Лигата на шампионите кое се одигра минатата година, бидејќи непосредно ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Легендарниот поранешен фудбалер на Реал Мадрид и Милан, Кларенс Сидорф кој не се снајде најдобро во менаџерските води призна дека разговарал со раководството ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пауло Дибала уште еден натпревар започна на клупата за резерви, а во моментите кога доби шанса од тренерот Масимилијано Алегри, може да се каже дека прашањето ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Јувентус со 0-3 славеше на „Мапеи“ кај Сасуоло, Кристијано Роналдо испиша нова историја откако за прв пат во својата кариера на девет првенствени гостувања во ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо имаше интересна вечер на „Мапеи", ЦР7 најпрво прегрна еден фан кој влезе на теренот, потоа го нокаутираше Кедира со силен шут во глава за на ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Јувентус ја забележа 20-тата победа во 23. коло од италијанската Серија А, откако триумфираше со 0:3 на гостувањето кај Сасуоло во режија на Сами Кедира и ...
  сите 71 | | | веќе видена