Карпош

  во

  Драстично намалената бројка на болни/изнемоштени избирачи кои се пријавени за гласање во домашни услови (споредено со Локалните избори 2017та), покажува дека и ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Собранието со писмо го информираше претседател на ДИК Оливер Дерковски дека на референдумскиот ден нема да делегира свои набљудувачи. Оттаму велат дека имаат ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Драстично намалената бројка на болни/изнемоштени избирачи кои се пријавени за гласање во домашни услови (споредено со Локалните избори 2017та), покажува дека и ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Соопштение од Коалицијата ЗА европска Македонија: Денеска (24.09.2018, понеделник) Коалицијата ЗА европска Македонија ќе одржи повеќе средби со граѓани, ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Општина Карпош започнува со изградба на новиот урбан сквер – зелен парк, на потегот меѓу Тафталиџе 2 и Нерези, во близина на автобуската постојка на последна ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Секојдневно децата поминуваат барем неколку часа седејќи пред компјутер, користејќи го мобилниот телефон или гледајќи телевизија, што доведува до телесни ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Ако има ребаланс на државниот буџет оваа есен, сигурно една од главните причини ќе биде издвојување на средства за да се консолидираат финансиски општините, ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Се бројат денови до референдумот, но и до октомври, месец во кој најверојатно ќе има и ребаланс на буџетот. Иако надлежните постојано тврдеа дека ребалансот не ...
  сите 49 | | | веќе видена