Карпош

  во

  За време на новогодишните празници, вкупно десет садови за собирање на комуналниот отпад на ЈП „Комунална хигиена“-Скопје беа запалени и уништени во целост. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Со претседателката на ДОМ и пратеничка во македонското Собрание, Маја Морачанин, разговаравме за тоа колку се квалитетни мерките на Владата во Планот за чист ...
  сите 11 | | | веќе видена

  За време на новогодишните празници, десет контејнери во Скопје биле запалени, соопшти ЈП „Комунална хигиена“. Најголемиот дел од запалените контејнери се ...
  сите 16 | | | веќе видена