Карпош

  во

  По повод верскиот празник Задушница утре и во сабота покрај редовната линија 59 (Карпош 3-Кучевишка бара/Гробишта Бутел), во сообраќај ќе бидат вклучени и ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Општините, со години се жалат дека немаат доволно пари, многу фактури остануваат неплатени и долговите за превоз, струја, услуги, договори со јавни и приватни ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Бројни членови на челни партиски функции во ВМРО ДПМНЕ денеска поднесоа оставки, откако вчера оставка поднесе Даниела Рангелова која беше претседателка на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  По вечерашното заседавање на ВМРО-ДПМНЕ донесена е одлука партијата во Собранието да дејствува со една пратеничка група, а координатор да биде пратеникот ...
  сите 236 | | | веќе видена

  По вечерашното заседавање на ВМРО-ДПМНЕ донесена е одлука партијата во Собранието да дејствува со една пратеничка група, а координатор да биде пратеникот ...
  сите 236 | | | веќе видена

  Оставките на високите партиски функционери на ВМРО-ДПМНЕ на дневен ред на Извршниот комитет на партијата вечерва. Треба да бидат констатирани оставките на ...
  сите 236 | | | веќе видена