Карпош

  во

  На вчерашната преполна трибина со граѓаните на скопската општина Карпош, претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев, заменик претседателката на СДСМ, Радмила ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Тешка несреќа се случи вчера во налесбата Карпош2, кога се судрија возила, при што едното беше превртено на кров, а фотографиите беа објавена на Фејсбук ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Кандидатот за претседател на Македонија, професорката Гордана Силјановска Давкова на својот твитер профил доцна синојќа ја искоментира изјавата на премиерот ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Актерот и поранешен директор на Македонскиот народен театар Драган Спасов - Дац на трибината на СДСМ во Карпош на која беш промовиран претседателскиот кандидат ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев од трибината во Карпош на која беше дел при промоцијата на кандидатот за Претседател Стево Пендаровски истакна дека ја примиле пораката од ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Заедничкиот кандидат за претседател на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски вечерва на трибината во скопската Општина Карпош ги повика граѓаните да излезат да ...
  сите 65 | | | веќе видена

  И СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ на претседателски избори освоија помал број на гласови за разлика од локалните избори во октомври 2017 година. Во споредба со резултатите ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Се запали депонијата “Вардариште” во Скопје, но пожарот е под контрола велат од Бригадата за противпожарна заштита. Стационарот за бездомни кучиња кој се наоѓа ...
  сите 35 | | | веќе видена