Карпош

  во

  По отворањето на првата Balans+ Зона во Општина Карпош во Скопје, Бимилк денес отвори уште едно спортско-рекреативно катче, овој пат во матичниот град на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  После упатеното барање за организирање на Ден без автомобили на крајот на август, НаТочак повторно ги потсетува општините за можноста да организираат Ден без ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов денеска присуствуваше на започнувањето на градежните работи за реконструкција на булеварот „Партизански одреди“ во ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Денеска започнаа градежните работи за реконструкција на булеварот „Партизански одреди“ во населбата Влае во Карпош. На почетокот на градежните работи ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Скопскиот градоначалник, Петре Шилегов, денеска го означи почетокот на градежните работи за реконструкција на булеварот „Партизански одреди“ во населбата Влае ...
  сите 46 | | | веќе видена