Карпош

  во

  Денеска градоначалникот на Општина Бутел, Велимир Смилевски го даде својот отчет за сработеното во првата година од неговиот мандат. Најнапред, во неговиот ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Со врачување на 120 пакети со прехранбени продукти, облека и средства за хигиена, денеска се заокружи големата хуманитарна акција која Општина Карпош заедно со ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Со врачување на 120 пакети со прехранбени продукти, облека и средства за хигиена, денеска се заокружи големата хуманитарна акција која Општина Карпош заедно со ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Денеска, во урбаните заедници „Карпош 2“, „Владо Тасевски“ и „Влае 1“, поделeни се 120 хуманитарни пакети за сограѓаните кои се наоѓаат во потешка материјална ...
  сите 29 | | | веќе видена

  „Го градам мојот град – 2018“ е насловена манифестацијата што и оваа година традиционално ја подготвува детскиот културен центар „Карпош“. Настанот е посветен ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Бутелчани и граѓаните што се упатуваат за влез или излез кон скопската општина Бутел никако да се спасат од сообраќајниот метеж. Ако претходно беше проблем ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Ексградоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, на денешниот протест „Правда за Груевски“ што се оддржува пред Кривичниот суд изјави дека секој што е ...
  сите 47 | | | веќе видена