Карпош

  во

  Министерството за труд и соцјална политика денеска потпиша грантови за развој на социјални услуги со општините Карпош, Берово, Чаир, Липково, Демир Капија, ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Детските игралишта, кои важеа за главни свратилишта на сите деца, од ден на ден сѐ повеќе се празнат. Стравот од заразување со коронавирус, ја сведе на минимум ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, денеска во Клубот на пратениците, заедно со градоначалниците на осум општини, потпиша договори за ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, денеска во Клубот на пратениците, заедно со градоначалниците на осум општини, потпиша договори за ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска во Клубот на пратеници заедно со градоначалниците на осум општини потпишаа договори за ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска во Клубот на пратеници заедно со градоначалниците на осум општини потпишаа договори за ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Помош и поддршка за 60 повозрасни и изнемоштени лица од Карпош, се овозможува со Проектот за подобрување на социјални услуги, кој ќе го спроведе Општина Карпош ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Службите за одржување на урбана опрема овој викенд го реконструираат детското игралиште на платото на „Педагошка“, во урбаната заедница „Владо Тасевски“. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, денеска без струја, во различни временски периоди, ќе останат корисниците во неколку населби во ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа денеска без струја во различни временски периоди ќе останат корисниците во неколку населби во Скопје, ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Најновите податоци што вчера ги објави Министерството за здравство покажуваат дека Скопје останува град со најголем број на активни случаи на Ковид-19 од кои ...
  сите 403 | | | веќе видена

  Дваесет и двајца пациенти починаа во последните 24 часа по комликации од ковид-19, највисока дневна бројка на починати од почетокот на епидемијата. Во земјава ...
  сите 403 | | | веќе видена

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1901 тестирања, а регистрирани се 561 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-271, ...
  сите 403 | | | веќе видена