Карпош

  во

  На социјалните мрежи се појави предупредување за момче и девојка, кои наводно грабнувал деца. Двајцата е движеле низ скопските населби Шутка, Бутел, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во Куманово, наскоро ќе биде отвoрен Центар за продолжен престој на ученици со попреченост, опфатени во образованието во паралелките кои функционираат во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Заменик министерот за животна средина Јани Макрадули тврди дека Коледарски огнови биле доказ дека токму загревањето на домаќинствата на дрва е главната причина ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Гостите од Александровац добро се држеа во првото полувреме од дуелот со Будуќност, но во второто доживеа вистински бродолом, и на крајот загубија со убедливи ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Поранешниот тренер на Карпош Соколи, Драган Гаги Николиќ, кој сега го предводи тимот на Игокеа е тема во регионалните медиуми поради тајм-аутот што го одржа на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  На потегот од вештачката карпа во Карпош 4 до бунарите на реката Лепенец, Општина Карпош ќе прави нов парк. Според проектот, покрај зеленило во паркот ќе има и ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Во Куманово, наскоро ќе биде отв o рен Центар за продолжен престој на ученици со попреченост, опфатени во образованието во паралелките кои функционираат во ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Во Куманово, наскоро ќе биде отв o рен Центар за продолжен престој на ученици со попреченост, опфатени во образованието во паралелките кои функционираат во ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Тренерите кои доаѓаат од ова поднебје често знаат да предизвикаат внимание и реакции со своите методи и лекции на прекините, поточно на тајм-аутите, а токму ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Тимот кој со голем успех оваа сезона го предводи нашиот тренер Емил Рајковиќ, застана на гостувањето во Њижњи. Загубија Казахстанците со (78:85), и ја прекинаа ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Заменик министерот за животна средина Јани Макрадули тврди дека Коледарски огнови биле доказ дека токму загревањето на домаќинствата на дрва е главната причина ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Стоиме простум,со запалени свеќи во рацете,ние неколкумина членови на Одборот за прослава на Бадник во Скопје,на ден Свети Трифун, среда 14 февруари 2018.,во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Квалитетот и безбедноста на вакцините се едни од најригорозно контролираните процеси во фармацевтската индустрија. Се даваат на милиони деца на светско ниво со ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Како донација на француската влада за обнова на Скопје после земјотресот, во 1969 година во населбата Карпош беше изградена спортската сала „Наум ...
  сите 4 | | | веќе видена

  И минатата година градоначалниците биле најактивни на Фејсбук, по што следуваат Инстаграм и Твитер 79 од вкупно 81 градоначалник го користат Фејсбук во својата ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Оваа година ќе започнат почетните активности за изведба на Паркот од вештачката карпа до бунарите на реката Лепенец, долж Кејот на реката Вардар. Општина ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Ниту едно дете кое не примило МРП-вакцина не е затекнато во државните ниту во приватните градинки, тврди директорката на Државниот здравствен и санитарен ...
  сите 245 | | | веќе видена

  Ниту едно дете кое не примило МРП-вакцина не е затекнато во државните ниту во приватните градинки, тврди директорката на Државниот здравствен и санитарен ...
  сите 251 | | | веќе видена