Карпош

  во

  Во живо проследете го митингот на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски во Општина Карпош, каде има забележително голема присутност од страна на ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Еуфорична и победничка атмосфера во штабовите на двете македонски партии. И ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ прогласија победа во првиот круг од претседателските избори, а ...
  сите 40 | | | веќе видена

  „Вечерва на платото кај Млечен во Карпош со почеток од 20:00 часот ве поканувам на заедничка граѓанска трибина со мене, со идниот Претседател на Републиката ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Еуфорична и победничка атмосфера во штабовите на двете македонски партии. И ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ прогласија победа во првиот круг од претседателските избори, а ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Новата реалност во Република Македонија е дека граѓаните одбраа правда токму за Македонија. Резултатите од изборите покажаа дека ВМРО-ДПМНЕ е политичката сила ...
  сите 31 | | | веќе видена

  По прогласувањето на епидемија на морбили на територија на целата држава, постапувајќи по наредбата на Министерството за здравство, денеска во основните ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Вчера се потврди дека кај граѓаните има апатија поради криминалот, корупцијата и сиромаштијата, порача на денешната прес-конференција генералниот секретар на ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Новата реалност во Република Македонија е дека граѓаните одбраа правда токму за Македонија. Резултатите од изборите покажаа дека ВМРО-ДПМНЕ е политичката сила ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Вечерва на платото кај Млечен во Карпош со почеток од 20:00 часот ве поканувам на заедничка граѓанска трибина со мене, со идниот Претседател на Републиката ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Претседателскиот кандидат подржан од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, Гордана Силјановска во првиот круг оствари победа во Скопје со разлика од 664 гласа повеќе од ...
  сите 40 | | | веќе видена